Dr. İ. Öykü Maraşoğlu ÇELEN

Dermatolog Dr. İ. Öykü Maraşoğlu ÇELEN

Lise öğreniminden sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakultesi (Çapa) ‘nde Lisans eğitimini almıştır. Lisanseğitimi sonrası uzmanlık alanı Dermatoloji olarak belirlemiş ve bu alanda Türkiye’nin en iyi ihtisas fakultesi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakultesi Dermatoloji anabilimdalında 5 Yıl boyunca uzmanlık Eğitimi almıştır. Bu süre zarfında Medikal Dermatoloji alanında çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yapmış birçok kongre ve sempozyuma katılarak eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık Eğitimi boyunca Kozmetik alanda da almış olduğu eğitimler ve çalışmalar doğrultusunda bu alana odaklanmıştır.

Zorunlu Mecburi Hizmetini tamamladıktan sonra M-onep Nişantaşı kliniğinde Dermatolog doktor olarak yaklaşık 1,5 yıl çalışmış ardından  İstanbul Cerrahi Hastanesine geçmiştir. Istanbul Cerrahi Hastanesinde de yaklaşık 2 yıl süresince hem medikal hemde kozmetik dermatolojide çalışmalar yapmış olup şu an Doktorlar Merkezi bünyesinde  kendi muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Her yıl düzenlenen A’dan Z’ye Kozmetik Uygulamalar kursunda Botox, Dolgu, PRP, Kimyasal Peeling alanlarında eğitimler vermektedir. Kozmetik Dermatoloji alanındaki Tecrübelerini ve birikimlerini Kozmetik konusunda ilgili Dermatologlarla bu kurslarda paylaşmaktadır.

Ameliyatsız uygulamalar konusunda son yıllardaki taleplerden dolayı bu yönde çeşiti çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. FDA tarafından onaylanmış Ameliyatsız Estetik uygulama cihazlarıyla Saten yüz Germe, Ameliyatsız Genital Estetik uygulamaları yapmaktadır.

dermatolog, doktor, öykü maraşoğlu, öykü çelen, vesikalık, genital estetik, ameliyatsız estetik

TV Programları

Dergi ve Gazete Haberleri